AKİB SEÇİM SONUÇLARI

4 yılda bir yapılan TİM ve bağlı ihracatçı birliklerinin Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu üyelerinin belirleneceği Seçimli Genel Kurulları Nisan ayı boyunca devam edecektir.

13.04.2018 10:58


AKİB / Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı

Hayri UĞUR - Uğur Teks. San Ve Tic. Ltd. Şti YK Başkanı

Evli ve iki çocuk sahibi olan Hayri Uğur, 1979 yılında Tarsus Amerikan Koleji'ni, 1983 yılında ise New Hampshire Üniversitesi'ni bitirdi. ABD'deki üniversite eğitimini basketbol bursu ile tamamlayan Uğur, NCAA'da dört yıl ve Türkiye'ye dönünce Türkiye Basketbol Birinci Ligi'nde 1992 yılına kadar profesyonel olarak basketbol oynadı. Uğur, 38 kez Milli Takım forması giydi. Tekstil ve konfeksiyon ile tanışması son oynadığı ve kaptanlığını yaptığı Çukurova Sanayi Spor ile oldu. Uğur, jübile sonrası Çukurova Sanayi İşletmeleri A.Ş.'de üç yıl çalıştı. 1995 yılında Uğur Tekstil firmasını kuran Uğur, bu tarihten itibaren, günümüze kadar hazırgiyim imalatı ve ihracatı ile faaliyet göstermektedir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKİB / Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Fatih DOĞAN - Ari Tarim Ürün. Paz.Tic. San. A.Ş. YK Başkanı

1976-1980 yılları arasında Çalışma Bakanlığı'nda müfettişlik görevini yürütmüştür. 1980 yılında Arı grubuna katılmıştır. Bremen (Almanya), Brüksel (Belçika), Cotonou (Fildişi Sahili) and Memphis (ABD) gibi şehirlerde uzun süreli eğitimler almış ve/veya çalışmıştır. Son dört dönemde Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Pamuk konusundaki bilgi ve deneyimi sayesinde uzun yıllardır Türkiye'de ve dünyada yapılan resmi toplantılara sektörü ve ülkemizi temsilen katılmaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKİB / Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Ali Uğur ATEŞ - Altın Ateş Kimya A.Ş. YK Başkanı

05.05.1955 Tarihinde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde dünyaya gelen A.Uğur Ateş Yüksek öğrenimini Gaziantep Üniversitesi Matematik Bölümünden 1976 yılında mezun oldu. İlk olarak Maliye ve Gümrük Bakanlığında görev alan Ateş, 1989 yılında ise ticaret hayatına atıldı. 2003 yılında ise gübre sektöründe faaliyet gösteren Ateş, 2010 yılında da ikinci şirketi olan Altın Ateş Kimya A.Ş.'yi kurdu. 2011 yılında ise Demir-Çelik sektörüne giren Ateş, halen Altın Ateş Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ateş, evli ve iki çocuk babasıdır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKİB - Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı

Fuat TOSYALI - Tosyalı Holding YK Başkanı

Fuat Tosyalı, 1988 yılında aile üyeleriyle birlikte Tosyalı Metal A.Ş. şirketini kurdu. Tosyalı Metal'in ardından Tosyalı Demir Çelik A.Ş. ve Tosçelik Profil ve Sac End. A.Ş. şirketleri faaliyete geçti. 2007 yılında Türkiye'de yapmış olduğu yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerinden dolayı TBMM tarafından Üstün Hizmet Madalyası ile onurlandırılan Fuat Tosyalı, Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. Tosyalı halen, Demir Çelik Sektör Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye İhracatçılar Meclis üyeliği, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyeliği ve DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

İlgili Videolar