Avrupa'nın hangi zihniyetle bu uygulamaları gerçekleştirdiğini anlamakta zorlanıyoruz

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi: “Bize demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa'nın hangi zihniyet ve emellerle bu uygulamaları gerçekleştirdiğini anlamakta zorlanıyoruz"

11.03.2017 20:02

Büyükekşi, "Tarih kitaplarına geçecek bu diplomatik rezaleti okuyacak gelecek nesiller, uygulamanın 21. yüzyılda mı yoksa 11. yüzyılda mı gerçekleştiğini anlamakta tereddüde düşecekler. Türkiye eski Türkiye değildir. Bölgesinin en önemli gücü, en büyük ekonomisi, ticaret merkezi konumuna dişiyle ve tırnağıyla gelmiş olan ülkemiz, bu uygulamalara karşı tepkisini elbette verecektir." dedi.


Ülkemizin bu duruma aynen karşılık vermesinin en doğal hakkı olduğuna değinen TİM Başkanı “Kendini demokrasi ve insan hakları öğretmeni gibi tanıtan Avrupa'nın bilinç altında neler yattığı dün itibariyle açığa çıkmıştır. Terör örgütlerinin miting ve toplantılarına ışık hızıyla izin veren belediyeler ve hükümetler, bir ülkenin bakanını ülkeye almama gibi tavırlar sergilemekte beis görmemiştir. Hollanda hükümetinin kendi seçimlerinden birkaç gün önce böyle bir tavır sergileyerek nereye varmaya çalıştığı tüm dünya tarafından bilinmektedir. Yapılan bu uygulamaları hayretle karşılıyor, yapanları kınıyoruz."

İlgili Videolar