İTKİB SEÇİM SONUÇLARI

4 yılda bir yapılan TİM ve bağlı ihracatçı birliklerinin Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu üyelerinin belirleneceği Seçimli Genel Kurulları Nisan ayı boyunca devam edecektir.

22.04.2018 11:05


İTKİB / İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Ahmet ÖKSÜZ - KİPAŞ Holding YK Üyesi

1970 yılında K.Maraş'ta doğdu. “Kipas Holding Yönetim Kurulu Üyesi“ ve “Lee Cooper Türkiye Başkanı” olan Ahmet Öksüz, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde, üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Florida Üniversitesi'nde 1993 yılında master eğitimini yapan Öksüz, aynı yıl tekstil başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Kipas Holding'de işe hayatına başladı. 1999-2011 yılları arasında ITKIB'de “Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı” görevini üstlendi. TOBB'da “Konfeksiyon Sektörü Meclisi Başkanlığı” görevinde bulundu. Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Derneği'nde üyeliği bulunan Öksüz, İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve 2 çocuk babası.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İTKİB / İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı

Mustafa ŞENOCAK - Derimsa Deri YK Başkanı

1959 Çaykara Trabzon doğumlu olan Mustafa Şenocak, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimleri Fakültesi'ne girip 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 31 yıldır deri sektöründe; Derimsa Mamulleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Gr Deri Tekstil Ayakkabı ve Hediyelik Eşya Ürünleri Ltd. Şti., Atacan Deri Tic. ve Dış Tic. A.Ş., İkon Deri San. ve Dış. Tic. A.Ş., Fimaks Plastik A.Ş. gibi alanlarda hizmetlerine devam ediyor. 3 dönem İDMİB başkan vekilliği yapan Şenocak, Deri Tanıtım Grubu üyeliği, İTO Meclis üyeliği yaptı. İngilizce bilen Şenocak, evli ve iki çocuk babasıdır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İTKİB / İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı

Uğur UYSAL - Norm Halı YK Üyesi

1975 yılında Bitlis'te dünyaya gelen Uğur Uysal, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. Makine halısı imalatı ve ticareti alanında çalışma hayatına atılan Uğur Uysal, 16 yıldır kesintisiz olarak içinde yer aldığı halı sektörününde faaliyetlerini sürdürüyor. İHİB bünyesinde 10 yıldır yönetim düzeyinde faaliyet gösteren Uğur Uysal, birliğin farklı departmanlarında hizmet verdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Uğur Uysal, İngilizce, Japonca ve Almanca olmak üzere 3 dil biliyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İTKİB - İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı

Mustafa GÜLTEPE - Talu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

Trabzon'da 1968'de doğan, yükseköğrenimini 9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Gültepe, üç dönem boyunca İHKİB'de Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Evli ve 3 çocuk babası olan Gültepe, Talu Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

İlgili Videolar